PEROXID VODÍKA (3% alebo 3,5%)

Peroxid vodíka (3% alebo 3,5% bez stabilizátorov), viď. obrázok. Peroxid vodíka v zriedenej forme s vodou sa v tele štiepi na vodu a aktívny kyslík. Tento aktívny kyslík sa dostáva do krvi a ničí vírusy a baktérie. Najlepšie je kúpiť si peroxid vodíka bez stabilizátorov. Pokiaľ sa vám nepodarí obstarať si Peroxid vodíka z internetu, môžete požiadať v lekárni o jeho prípravu (bez stabilizátorov, čistý!!!). 0,5% peroxid vodíka dokáže z povrchu zničiť koronavírus-vírus do jednej minúty. Bližšie informácie/štúdie o Peroxide vodíka nájdete v ďalšej časti tohto príspevku.

Prírodné produkty Peroxid vodíka

istockphoto / John Kevin / Marek Belica

Použitie:
Tento prípravok je možné použiť na prípravu nápoja, ktorý konzumujeme v priebehu dňa podľa úrovne ochorenia. Na prípravu nápoja je možné použiť sýtenú vodu alebo džús.

Príprava nápoja:
Niekoľko kvapiek z Peroxidu vodíka (viď. nižšie) (na 300ml vody) zamiešame do 0,3 l pohára vody alebo džúsu, a vypijeme. Nápoj pijeme 1x denne, ideálne ráno.

Prevencia proti vírusom (taktiež proti COVID-19):
5 - 12 kvapiek Peroxidu vodíka zamiešame do 0,3 l pohára vody alebo džúsu a vypijeme.


V prípade ochorenia (taktiež proti COVID-19):
5 - 12 kvapiek Peroxidu vodíka zamiešame do 0,3 l pohára vody alebo džúsu a vypijeme. Nápoj pijeme 3 – 5 x denne, upravujeme podľa priebehu ochorenia.

Dlhodobé používanie Peroxidu vodíka:
Každé ráno 10 kvapiek Peroxidu vodíka zmiešame do pohára s 0,3 l pohára so šťavou zo Stonkového zeleru.
Nápoj pijeme 1x denne, ideálne ráno.
Pripravenú zmes bude potrebné skladovať v tesne uzavretej nádobe v pevne priliehajúcim vekom.

Doba skladovania: Podľa doby záruky uvedenej na balení. Prípravok chrániť pred svetlom.

Produkt je dostupný napr. na tomto LINKu: Peroxid vodíka Antibakterin.

Vedecké príspevky o používaní Peroxidu vodíka:
V knihe Peroxid vodíka: Zabudnutý liek (nemecký originál Wasserstoffperoxid: Das vergessene Heilmittel); audiokniha, Jochen Gartz (autor), sú k použitiu Peroxidu vodíka vedecké vysvetlenia, ako aj štúdie, ktoré boli vypracované pred mnohými rokmi.

„Problém“ pri peroxide vodíka je v tom, že farmaceutický priemysel ho už nemôže patentovať a peroxid vodíka sa vyrába lacno a ľahko. To znamená, že na tom nikto nezarobí...
LINK na Knihu: Peroxid vodíka: Zabudnutý liek.
LINK na Knihu od ruského lekára I.P. Něumyvakina: Žite dlho, žite aktívne.

Videu na prípravu nápoja na dezinfekciu a profylaxiu (odporúča sa 1 čajová lyžička 3% peroxidu vodíka na jeden pohár perlivej vody).
LINK na Video: Liečivé rastliny, 3 % peroxid vodíka.

Prikladám LINK/odkaz na video, kde nájdete bližšie informácie o vyššie uvedených skutočnostiach.

Tu nájdete odkaz na oficiálnu, vedeckú štúdiu (v angličtine).
Dávam do pozornosti aj túto zaujímavú štúdiu v slovenčine.
Odporúčam aj knihu Zelerová šťava od Anthonyho Williama.

Skúste, pokiaľ máte otázky, rád ich zodpoviem.

Pokiaľ je pre vás táto možnosť nevhodná, ďalšia z prírodných alternatív je PALINOVÝ ČAJ.

CDS/CDL – Chlorine Dioxide Solution

CDS alebo CDL, prípadne MMS, pod týmito rôznymi skratkami je známi roztok oxidu chloričitého. Patrí do skupiny prírodných produktov, ktoré patria k tým zabudnutým. Tak, ako väčšina ďalších produktov tejto skupiny, patrí k jedným z tých, ktoré svojím zložením dokážu v našom tele urobiť „poriadok“. V našom tele sa nachádza množstvo vírusov a baktérií, o ktorých nemáme mnohokrát tušenie. Tieto sa k nám dostávajú rôznymi spôsobmi, potravou, nedostatočnou hygienou, atď. CDS pomáha imunitnému systému, telo sa vďaka jeho účinkom zbavuje patogénov a iných látok veľmi rýchlo. Často sa používa pri liečení, uvediem len niektoré z chorôb, kožných infekcií, rakoviny prostaty, rakoviny prsníka, cukrovky, štítnej žľazy, obehových problémov, COVID-19 a ďalších.

Použitie:
Prípravok je možné užívať aj ako prevenciu, ako aj v priebehu ochorenia. Najčastejšie sa užíva pitím, teda priamou konzumáciou. Prípravok je dostupný v rôznych úrovniach koncentrácie. V závislosti od koncentrácie sa následne stanovuje dávkovanie. Odporúčam používať 0,3 % CDL v lekárenskej kvalite.

Príprava nápoja:
Zodpovedajúcu dávku CDS/CDL podľa koncentrácie zamiešame do 0,2 až 0,3 l pohára vody, a vypijeme. Nápoj pijeme 1 až 3 x denne, dávku je možné zvýšiť v závislosti od závažnosti ochorenia.

Príklad dávkovania:
Pri prvom používaní CDS/CDL sa odporúča začať menšou dávkou 0,5 – 1 ml na 1 pohár vody (2-3 dcl), aby sa neuvoľnilo naraz príliš veľa toxínov. 1 ml zodpovedá približne 20 kvapkám.

Týždeň od začiatku užívania, ak nie sú známe žiadne vedľajšie účinky je možné začať dávku navyšovať. Pre dospelého 2 až 3 ml 1-krát denne ako prevencia a 2-3-krát denne pri liečbe alebo väčšom zaťažení organizmu. Pri súbežnom užívaní peroxidu vodíka stačí užívať polovičnú dávku CDL aj peroxidu! Organizmus každého človeka je individuálny a je potrebné sa sledovať. U niekoho môžu už 3 kvapky CDL vyvolať silnú reakciu organizmu a musí začať len 1 kvapkou. Naopak, niekto iný nemusí cítiť nič ani pri 2-3 ml a musí si dávku zvýšiť. Je to vždy individuálne. Je dôležité vedieť, že CDL môže u niekoho spôsobovať hnačku a peroxid zápchu. Ak máte hnačku, tak je potrebné znížiť dávku CDL a zvýšiť dávku peroxidu. Pri zápche zase naopak.

Dlhodobé používanie CDS/CDL:
Každé ráno 0,3 % CDL v dávke 1,5-3 ml, 1-krát denne ako prevencia alebo užívať 2-krát denne ako liek, ak je nejaký problém (človek cíti, že nachladol, bol v kontakte s osobou, ktorá má Covid, či chrípku...).
Pripravenú zmes bude potrebné skladovať v tesne uzavretej nádobe v pevne priliehajúcim vekom.

Spolu s CDS/CDL odporúčame užívať aj DMSO. Na 3 ml CDS/CDL pridáme do pohára s vodou aj 1 ml DMSO. Bližšie informácie o DMSO si môžete prečítať pod týmto linkom:
DMSO: Skutočne zázračný roztok

Doba skladovania: Podľa doby záruky uvedenej na balení. Prípravok chrániť pred svetlom a uchovávať v chladničke.

Produkt je dostupný napr. na týchto LINKoch:
CDL/CDS2 (oxid chloričitý 0,3 %)
CDS Electrolysis - Oxid Chloričitý - ClO2 + H2O
CDL (CDS) Lösung 0,3%.

Vedecké príspevky o používaní CDS/CDL:
V knihe Zakázané zdravie – nevyliečiteľné bolo včera – Kalcker Ludwig Andreas, sú k použitiu CDS vedecké vysvetlenia, ktoré boli vypracované pred mnohými rokmi. Ako som uviedol, prípravok patrí do skupiny tzv. zabudnutých, keďže dnešná medicína sa uberá iným smerom.
LINK na Knihu: Zakázané zdravie - nevyliečiteľné bolo včera.
ČLÁNOK s ďalšími informáciami: CDS – aktívna ochrana pre každého.
LINK na video: CDS - vysvetlenie raz a navždy. Dr. Andreas Kalcker.

V prípade otázok ich rád zodpoviem.

Video s podrobnejšími informáciami o produkte:

JEDLÁ SÓDA BIKARBÓNA

Sóda bikarbóna alebo aj hydrogénuhličitan sodný je biely zásaditý prášok, ktorý ma široké využitie. Okrem upratovania a varenia je známa aj v alternatívnej medicíne a má výnimočné účinky na naše zdravie. Používa sa napríklad pri pálení záhy a žalúdočných problémoch, na posilnenie imunity, chráni pred rakovinou, upravuje krvný tlak, detoxikuje organizmus a pri mnohých ďalších problémoch.

Použitie:
Prípravok je možné užívať aj ako prevenciu, ako aj v priebehu ochorenia. Najčastejšie sa užíva pitím, teda priamou konzumáciou. Odporúčame používať jedlú sódu potravinársku v bio kvalite, pri výrobe ktorej neboli použité zlúčeniny hliníka.

Príprava nápoja:
Do 0,2 až 0,3 l pohára vody dáme zodpovedajúcu dávku sódy, zalejeme najskôr do polovice vrelou (180 ° C) vodou a druhú polovinu dolejeme studenou vodou. Potom to necháme vychladnúť a vlažné to vypijeme. To je tzv. hasená sóda, ktorá má väčší liečivý účinok. Nápoj pijeme 1 až 2 x denne, dávku je možné zvýšiť alebo znížiť v závislosti od hodnoty pH. Odporúčame používať lakmusové indikátorové papieriky na meranie pH a podľa toho budete vedieť, koľko sódy potrebujete.

Príklad dávkovania:
Pri prvom používaní sódy sa odporúča začať menšou dávkou 0,5 KL na 1 pohár vody (2-3 dcl) a postupne si môžete dávku zvýšiť na 1 KL na 1 pohár vody (2-3 dcl). Odporúča sa piť buď ráno alebo večer ako posledná voda, ktorú v ten deň vypijete a tiež 1 hodinu pred jedlom alebo 2-3 hodiny po jedle.

Doba skladovania: Podľa doby záruky uvedenej na balení. Prípravok chrániť pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Skladovať v suchu a tme pri teplote do 25 ° C v uzavretom obale.

Produkt je dostupný napr. na tomto LINKu:
Jedlá sóda bikarbóna BioNebio (250g)

PALINOVÝ ČAJ

Zloženie:
Palina pravá (horká)
Koreň Sladkého drievka
Klinčeky

Prírodné produkty Palinový čaj

istockphoto / manyakotic / Marek Belica

Pripravíme si zmes z týchto rastliniek nasledovne:
• 10 dielov Paliny pravej (horká)
• 1 diel Klinčekov
• 0,5 dielu koreňa Sladkého drievka.
Diel = 1 PL rastlinky 🌱

Všetko rozdrvíte na malé kúsky a premeliete v mlynčeku na kávu, čím dostanete horkú práškovú zmes. Táto zmes je finálnym produktom.

Použitie:
Túto zmes je možné použiť aj ako Zubný prášok, alebo aj uvariť ako Zápar.

Prevencia Ústnej dutiny – Zubný prášok:

Prášok je zároveň aj prevenciou proti Herpesu a Zubnému kazu.
Ráno a večer si vyčistite zuby týmto práškom. Po vypláchnutí úst práškom, by ste 10 minút nemali viac vyplachovať a nemali by ste nič piť.

Čaj/Závar:

1 polievkovú lyžicu prášku (na 300ml vody), zalejte vriacou vodou a nechajte cez noc odstáť. Ráno preceďte a v priebehu dňa ho pite po malých dúškoch.

Pripravenú zmes bude potrebné skladovať v tesne uzavretej nádobe v pevne priliehajúcim vekom.

Doba skladovania: nie dlhšie ako 2 týždne na tmavom mieste. Prípravok chrániť pred svetlom.

Nová a vylepšená varianta

Zloženie:
Palina pravá (horká)
Kvety Vratiča obyčajného
Koreň Sladkého drievka
Kvety Nechtíka lekárskeho
Semienka Rasce
Klinčeky

Pripravíme si zmes z týchto rastliniek nasledovne:
• 1 diel Paliny pravej (horká)
• 2 diely kvetov Vratiča obyčajného
• 0,5 dielu koreňa Sladkého drievka
• 0,5 dielu kvetov Nechtíka lekárskeho
• 1/3 dielu zmesi Klinčekov a semienok Rasce.

Diel = napr. 1 PL (alebo iná merná jednotka) rastlinky 🌱

Všetko rozdrvíte na malé kúsky a premeliete v mlynčeku na kávu, čím dostanete práškovú zmes. Táto zmes je finálnym produktom.

Použitie:
Užite 1/3 čajovej lyžičky ráno 20-30 minút pred jedlom a zapite 200 ml teplej vody. Užíva sa 21 dní a 10 dní je prestávka. Takúto kúru je možné robiť 2-3 krát do roka. Používa sa na ozdravenie organizmu.

Deti užívajú menšiu dávku iba na špičke lyžičky a môžete ju poliať aj medom. Ľudia, ktorí majú vysoký krvný tlak užívajú tiež detskú dávku. Ženám v období menštruácie sa užívanie byliniek neodporúča.

Zabudnutý medzi minerálmi: BÓR – jeho účinky na zdravie, príznaky nedostatku a vhodné zdroje

Všetci sa v priebehu nášho života stretávame s množstvom rôznych prvkov, ktoré viac, či menej potrebujeme pre nadobudnutie rovnováhy v našom tele. Aby sme sa vyhli rôznym ochoreniam, s istou pravidelnosťou tieto prvky do nášho organizmu dopĺňame. Zvyčajne však venujeme pozornosť tým „známejším“. Avšak naše telo potrebuje aj také, ktoré zvyčajne nevnímame ako „dôležité“, a pri tom plnia v našom organizme významnú úlohu. Jedným z takýchto prvkov je BÓR. Na prvé počutie sa nám určite vynorí v našich mysliach otázka, ako môže takáto chemikália plniť nejakú významnú úlohu? A je tomu práve naopak. V nasledujúcich častiach tohto článku vám poskytnem základné a zásadné informácie, ktoré určite rozšíria pohľad na tento stopový prvok.

Prírodné produkty Minerál Bór

istockphoto / John Kevin / Marek Belica

CHARAKTERISTIKA A JEHO ÚLOHA V TELE ČLOVEKA
Bór skutočne zohráva v našich organizmoch kľúčovú úlohu. Významne sa podieľa na zdraví kostí (vrátane kĺbov, chrbtice) a mozgu. Nie je až natoľko účinný proti baktériám, ale proti vírusom a kvasinkám pôsobí ako hlavný nepriateľ. Najzásadnejším účinkom Bóru je jeho kľúčový vplyv na stabilitu a funkciu bunkových stien, ktoré sú zásadné pre zdravý chod života každého z nás. Dôležitosť tejto látky spočíva v tom, že hrá významnú úlohu pri vstrebávaní ďalších minerálov do nášho organizmu, ako je vápnik, horčík ale aj fosfor. Naše telo ho ukladá v Prištítnych telieskach, kostiach, zuboch a zubnej sklovine.

PRÍZNAKY NEDOSTATKU
Nedostatok Bóru má negatívny vplyv na metabolizmus minerálov, predovšetkým zmieneného vápnika, fosforu a horčíku. Rovnako jeho nedostatok má vplyv na vstrebávanie vitamínu D3.

Dôsledkom tohoto stavu má negatívny dopad na zmeny v kostiach podobné osteoporóze, krehnutí kostí, v prípade žien sa jedná o nedostatok estrogénu v menopauze, hyperaktivita štítnej žľazy, ale aj spomalený telesný rast u detí. Nedostatok Bóru pôsobí negatívne na zrak, rovnováhu, pamäť, vedomie, cievny systém a pokožku. Zmena spôsobu vylučovania spôsobená nedostatkom môže mať dopad na zlyhanie obličiek. Príznačným prejavom nedostatku je artritída kĺbov (bedrá a kolená), osteoporóza a neutrálne poruchy, ale aj problémy s chrupom a reumatizmus.

PRÍNOSY BÓRU
Niektoré z prínosov som uvádzal pri jeho charakteristikách. Priaznivo vplýva na liečenie Artritídy, integráciou vápniku do chrupavky. Zvlášť športovci privítajú informáciu o jeho pozitívnom vplyve na hladinu testosterónu. Pri Artritíde všeobecne pozitívny dopad na kosti, keďže spoločne s vápnikom podporujú rast kostí. Ako pre ženy, tak aj pre mužov vplýva na hladinu pohlavných hormónov. Na základe rôznych medzinárodných štúdií bol preukázaný vplyv bóru aj v týchto chorobách:

- Využitie pri liečbe rakoviny (prostata)
- Zabraňuje krvácaniu
- Znižuje hladinu Lipidov v plazme
- Správna funkcia bunkovej membrány
- Znižuje hubové infekcie
- Zabraňuje zlyhaniu srdca
- Významne podporuje funkciu mozgu
- Podporuje vývoj embrya

DOLEŽITÉ ZDROJE
Ako väčšinu ďalších pre naše telo dôležitých látok vieme nášmu telu doplniť dvoma základnými spôsobmi:

1. Prirodzenou formou stravy
Najbežnejšia forma, teda naša každodenná strava. Potraviny ako Jablká, Pomaranče, Hrušky, Červené hrozno, sušené Slivky, Kivi, Datle, Avokádo, Sójové bôby, Fazuľa, Orechy sú bohatými zdrojmi Bóru. Pokiaľ však zaradíme do našej stravy Cibuľu, Ríbezle, Paradajky, Šošovicu, Olivy, len tým podporíme dopĺňanie tohto významného pre naše telo minerálu.

2. Doplnkami stravy
Bór sa bežne pridáva do spoločnosti doplnkov stravy spoločne s ostatnými vitamínmi a minerálmi. Najčastejšie je to práve s Vápnikom, Horčíkom ale aj vitamínom D.

3. Práškom BORAX
Tetraboritan sodný, alebo Borax je prášok bežne dostupný pre ľudskú populáciu, ktorým dokážeme doplniť hladinu Bóru v našom organizme na želanú hladinu. Rozpustíme 1 kávovú lyžičku prášku (6 mg) v 1 litre čistej vody. Z tohto množstva si potom pravidelne budeme odoberať vlastnú dennú dávku. Ideálne množstvo je 1 až 2 čajové lyžičky tohto koncentrátu. Dennú dávku konzumujeme po jedle. Dávku je možné upravovať podľa závažnosti ochorenia. Ako príklad uvádzam Reumatizmus, Svalové kŕče alebo Menopauzu, kedy je možné dennú dávku navýšiť na 2 až 5 bežných dávok pokiaľ sa obtiaže neustúpia. Potom sa vrátime k 1 dávke denne.

PREDÁVKOVANIE
Aj keď je nedostatok Bóru závažným problémom, jeho vysoká hladina v našom organizme môže byť taktiež nebezpečná. Pri jeho vysokej hladine sa začne v tele ukladať a môže spôsobiť otravu. Príznakmi otravy sú zvracanie, bolesti kĺbov, vyrážka, častá stolica.

Motto

Jediný spôsob, ako si uchovať zdravie, je jesť, čo nechceš, piť, čo nemáš rád a robiť, čo sa ti nepáči.
Mark Twain

Žiak: “Majster, ako mám dosiahnuť osvietenie?“
Majster: „Všetci robia to, čo im prináša radosť. Urob, aby ti sebadisciplína prinášala radosť a dosiahneš osvietenie!“
Upanishaden

© 2021 2024 Marek Belica Kontakt E-mail